HÜROK GROUP ; Hüsnü Olçar tarafından 1981 senesinde serbest ticarete başlamasıyla kurulmuştur.

Hüsnü OLÇAR 1953 Kütahya doğumludur. 1977 Senesinde Yıldız Teknik Üniversitesinden elektrik mühendisi olarak mezun olmuştur. 1991 senesinde Amerikan firması olan BANDAG franchesing olarak soğuk sistem lastik kaplama firmasını kurmuştur.

1994 senesinde Hurok mermer firmasını kurarak ihracat sektörüne geçiş yapmış şirket grubuna eklemiştir. 2001 krizinde ülkenin kurtuluşunu üretim, istihdam ve ihracaat olarak gören Hüsnü OLÇAR, doğal taş sektöründe Uluslararası fuarlarda yerini almıştır.

2005 senesinde Pompano Beach’te Hurok Marble firmasını kurup Amerika pazarına giriş yapmıştır. Dünya da yaşanan 2008 morgage krizinde şirket akıllı bir politika izleyerek bu krizden güçlenerek çıkmıştır.

2011 senesinde Atlantic Stone Souce firmasını kurmuş Pompona Beach ,Florida eyaletinde doğaltaş sektöründe öncü firmalar arasında yerini almıştır.2019 senesinde Miami Stone Source’ yi kurarak şirketlerine dahil etmiştir. 2021 senesinde Olçarlar inşaat firmasını kurmuş,Istanbul da inşaat sektörüne giriş yapmıştır.

HUROK MARBLE GROUP Türkiye de 4 Amerikada 3 olmak üzere 7 şirkete sahiptir.

Doğal taş sektöründe teknolojik alt yapı ve tecrübelerini kullanarak çevre değerlerine saygılı sektöre yön veren HUROK MARBLE GROUP,
Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olmak Uluslararası kalite standartlarında müşteri beklentilerine uygun doğal taşın güzelliğini sunmaya devam ediyor.