Dekorasyonlarda Doğaltaş Kullanımı

Mermer Dekorasyon

Traverten Dekorasyon

İç ve dış mekan dekorasyonlarında, dekoratif amaçlı doğal taş mermer döşeme ve kaplama uygulamalarının avantajları nelerdir?

french pattern
french pattern, tumbled setler, traverten setler

Her şeyden önemlisi doğal taşlar sağlıklı, hijyenik kaplama ve döşeme malzemelerindendir. Traverten oluşumunu kısaca özetlemek gerekirse Kalsiyum biokarbonatlı  termal yer altı sularının mağara boşluklarında veya yeryüzüne çıktıkları yerlerde içlerindeki kalsiyum karbonat minerallerinin çökelmesi sonucu oluşan kimyasal tortul bir taştır. Bu özelliği ile hijyenik ve anti bakteriyel bir malzeme olmasının sebebini açıklar.

Dekoratif görünümleri ile traverten patlatma taşlar, traverten eskitme taşlar, traverten antik eskitme taşlar, patinato traverten doğal taşlar, siyah mermer patlatma taşlar, siyah mermer eskitme taşlar, siyah mermer döşeme malzemeleri, beyaz mermer patlatma taşlar , burdur bej mermer patlatma taşlar dekorasyonlarınıza şıklık ve sıcaklık katar.

 

Uzun ömürlü oluşları ise doğal taş traverten taşların bir başka tercih sebebidir. Dış ortam ve fiziksel faktörlerden etkilenmemesi ile doğal taşlar, diğer yapay kaplama taşları ile

 

kıyaslandığında daha uzun ömürlü kaplama ve döşeme dekorasyon malzemeleri  içerisinde yer alır.

Doğal Taşlar Bakıma ihtiyaç duymazlar. Bakım için tek yapmanız gereken dış mekanlarda taşları yıkamak, iç mekanlarda ise sadece üzerindeki  tozu almak yeterlidir.

Hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda kaplama ve döşeme malzemesi olarak kullanılabilir. Yüzeylerine yapılan işlemler (patlatma taş, patinato taş , eskitme taş, antik eskitme taş, honlu traverten taş , dolgulu traverten taş , cilalı traverten taş, profil, söve, denizlik, küpeşte, kat silmesi vb.)ile kaymaz, mat, parlak, gözenekli, gözeneksiz gibi yüzeyleri sayesinde doğal taşları istenilen her yerde kaplama ve döşeme malzemesi  olarak kullanmak mümkün.

Doğal taşlar tüm bu özellikleri düşünüldüğü ve diğer malzeme fiyatları ile kıyaslandığı takdirde En ekonomik mimari dekorasyon kaplama ve döşeme malzemelerindendir. Günümüzde rekabet şartları, taş çeşitliliğinin artması, üretimdeki artış, makine parkurunun yenilenmesi vb faktörler doğal taş fiyatlarının ucuzlamasını ve tedarikçilerinin artmasını sağlamıştır.