İç ve Dış Mimaride Mermer Farkını Keşfedin

İç ve dış mimaride sıkça kullandığımız mermer hayatımızın neredeyse olmazsa olmaz bir doğaltaşı haline geldi. Taşların güzelliğini hayatımıza bu kadar estetik bir şekilde yansıtabileceğimiz belki de akılımıza gelmezdi.

Doğal taşlar çok eski yıllarda da insanlar için barınma gibi çeşitli amaçlarla kullanılsa da bugün sanayideki gelişmelerle birlikte çok daha farklı bir hal aldı. Apartman, villa, otel ve diğer iş yeri için mermer en yoğun kullanılan doğaltaşlar arasında yer alıyor.

Hayallerinizdeki yaşam alanlarında doğal güzelliğe yer var mı? Ülkemizde önemli rezerv miktarına sahip pek çok farklı kayaç yaşam alanlarının estetik görünüm kazanmasında ki önemini her geçen gün artırıyor. Sizlerde doğal güzelliklerden en uygun fiyatlarla yararlanma fırsatını sakın kaçırmayın.

iç ve dış dekorasyonda mermer

Farklı Renklerde Seçenekler

Kullandığımız araç, ürün ne olursa olsun çeşitliliği kullanışlılığı açısından elbette önemli bir faktör. Doğal yapısıyla güzelliğini doğadan alan bu taşlar çıkarıldığı coğrafyanın toprak yapısı, iklimi gibi faktörlere göre önemli değişikliklere maruz kalabiliyor. Siyah, beyaz ve muhteşem bir ahenk oluşturan karma renkler. Mermerin muhteşem görünümlerinde etkili olan bazı çeşitler. Peki siz hangisini seçeceğinize karar verdiniz mi? Bu konuda tereddütte kalmanız gayet doğal. Aşağıdaki konularda yapacağınız kısa süreli bir beyin fırtınası size yardımcı olabilir.

  • Doğal taşı(mermer-granit vs.) ne amaçla kullanacağım?
  • Kullanacağım alanda hangi renkler mevcut, hangi renge sahip kayaç daha güzel bir hava oluşturabilir.
  • Doğal taş seçiminde karşılaşabileceğiniz dezavantajlar ve avantajlar nelerdir?

Sadece bu üç soru sizin doğru seçim yapmanızda son derece etkili olabilir. Oldukça kapsayıcı bir yapıda olun yukarıdaki beyin fırtınası sorularına bu alanda uzmanlaşmış kişilerden de yardım alarak cevap aramak sizin için daha sağlıklı olabilir.

Yaşam Alanlarınızın En Değerli Tek Taşı Mermer Geniş Bir Kullanım Alanına Sahip

Keşfini yaptığınız doğal güzellikleri nerede kullanacağınızı mı düşünüyorsunuz? Ev, işyeri, ote, yurt gibi insanın bulunduğu her yerde kullanabileceğiniz bir doğaltaşdan bahsediyoruz yani mermer. Bazen odalarımızda ya da iş yerlerimizde masa; bazen mutfaklarımızda tezgah çoğunlukla cam altlarında çevrenizde görebileceğiniz pek çok yerde.

Geniş kullanım alanına sahip olmasının birçok nedeni var elbette. Şık görünüm, sağlam ve dayanıklı yapı, uzun süreli kullanım ve buna benzer birçok avantaj. Yaratıcı bir yaklaşım ve düşünce tarzıyla birçok farklı amaç ve alan içinde kullanabilirsiniz bu doğal taşı.

O halde doğal güzelliğiyle dillere destan olan mermerin yaşam alanlarımızda estetik görünüm sağlaması için neyi bekliyoruz. Her şey yolunda fakat aradığınızı bulamıyor musunuz? Ürünlerimiz arasında yer alan mermer tezgah ve masalara göz atabilir ayrıca doğrudan özel olarak hazırlanmış paketleri bize ulaşarak temin edebilirsiniz.