Sizi Çok Eski Bir Dostumuzla Tanıştırmak İstiyoruz: Adı MERMER

Etrafınıza bir bakın. Belki de çoğunlukla olduğu gibi yine onu fark etmediniz ya da gördüğünüzde sıradan bir taş düşüncesiyle umursamadan bakıp geçtiniz. Bazen bastığınız yer oluverdi, bazen de yemeklerinizi pişirdiğiniz mutfağın tezgahıydı. Ama o hep yakınımızda bir yerlerde bizden önce de vardı ve çok eskiden beri hayatın içinde kendisine yer bulmayı başardı. Bu başarının sırrı elbette yine mermerin kendisinde gizli ve hayatımızın bir çok alanında kullandığımız mermeri bu denli önemli yapanın ne olduğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle mermerin bize zarar vermesinin pek mümkün olmadığını söylemekte fayda var. Kendisi doğanın bir parçası ve yerin altında bizimle tanışmak için uzun yıllar sabırla beklemiş. Gün yüzüne çıkmadan önce çok sıkıntılar çekmiş, ezilmiş, başkalaşmış ve kendisini bize beğendirmek için elinden geleni yapmış desek yanlış olmaz. Aramızda kalsın Hurok Marble olarak biz de onun makyajını tazelemiyor değiliz. Aslında çok güçlü ve sert bir mizaca sahip fakat itina ister ona dokunmak hatta bir o kadar da kırılgandır kendisi. Aman temizlerken dikkat edin asitli ve ağır kimyasalları kullanmayın yoksa yapısı bozulur estetiğine zarar gelirse onu üzmüş olursunuz.

Mermer ocaklarında bulunan elementler zemine göre farklılık gösterdiğinden dolayı bu bileşenler mermerin DNA’sını oluşturur ve epey kalabalık diyebileceğimiz bir ailenin bireyleri ortaya çıkmıştır. Canlılar gibi kendi içinde bir çeşitlilik barındıran zenginliğiyle hiçbir mermer birbirinin birebir aynısı değildir. Yapısında toprağın doğallığı gizlidir ve ona dokunmak sizi çıplak ayakla tertemiz doğada geziniyormuşçasına günlük hayatın stresinden alıkoyar. Mermerin insanlara verdiği faydanın yanı sıra kapalı ortamlardaki hayvanların doğadan sağlayamadığı bazı ihtiyaçlarını da Hurok Marble fabrikalarında işlenen mermerlerden arta kalan tozları gidermektedir.

Bu yazımızda sizi mermerle tanıştırmak bize mutluluk verdi. Umarım siz de bu yazıyı okumaktan zevk almışsınızdır. Hurok Marble ailesi olarak sizin için doğal ve güzel bir hayat diliyoruz.