Marble Table – Mermer Masalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

mermer masa 2

Mermer masa modelleri çalışma, yemek ve daha birçok farklı şey için kullanılabilir. Geniş kullanım alanına sahip bu masalar hakkında bilmeniz gereken bazı önemli detaylar var. Hürok Marble olarak en kaliteli ve kullanışlı mermer ürünlerini size ulaştırdığımız gibi ürün kullanımı konusunda da rehber olmak için Blog yazılarımızla müşterilerimizi aydınlatmaya çalışıyoruz. Peki mermer masalar hakkında hangi konularda bilgi sahibi olmalısınız? Gelin bunlara göz atalım.

Öncelikle mermer masaların son zamanlarda evlerde, işyerlerinde ve yemekhane işletmelerinde önemli bir talep gördüğü dikkatlerden kaçmıyor. Mermer masaların görsel estetiği ve dayanıklı yapısı gibi birçok unsur bu duruma önemli bir etki oluşturuyor. Doğal güzelliğini güzel bir ambiyansla sunan mermerin masalarda kullanımı arttıkça masaların modelleri de çeşitleniyor. Çalışma masası, yemek masası, sehpa gibi birçok çeşit günümüzde yer almakla birlikte her geçen gün yeni yeni ürünlerin ortaya çıktığını da görmekteyiz. Mermerin yapısına göre masaların görünümünde değişiklikler belirgin olarak görülebilir.

Mermer masalar kullanım konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Masaların dayanıklı yapısı, kolay temizlenebilir olması ve daha birçok farklı etmenin geniş bir yelpaze içerisinde sunulmasında önemli bir rolü olduğu da gerçektir. Mermer masa modelleri farklı renk ve tasarımlarda butik çalışma alanlarında, ofislerde, cafe ve restoranlarda kullanılabilir.

Eğitim ve öğretim hizmetlerinin sunulmasında önemli katkıları olan öğrenci yurtlarında da şık ve estetik bir görünüm yakalamak isteyen işletmeciler mermer masaları hem yemekhanelerde hem de çalışma alanlarında kullanabilirler. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda mermer masaların geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

mermer masa 10

Mermer masalar diğer yapılardaki masalara göre pek çok açıdan farklılıklar sunmaktadır. Dikkat çekici olarak ilk estetik ve şık görünüm aklımıza gelse de dayanıklı yapısı ve temizlenme kolaylığı da mermer masaların sağaldığı önemli avantajlardandır. Mermere yakın rengiyle bilinen ve mermerden ayırt etmekte zorlanılan granit masalarda son derece kullanışlıdır. Kullanım açısından elde edeceğiniz verim ve kullanışlılık her ikisinde de hemen hemen aynıdır. Fakat renk olarak mermer ve granitin ton farkıyla farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz.

Mermer Masalar Bakımı ve Temizliği

Temizlik ve bakım alacağımız her araçta dikkat edilen unsurlardır. Nitekim kullandığımız araç gereçlerin bakımını zamanında yapmazsak ilerleyen zamanda kullanım kalitesi de düşecektir. Mermer masaların bakımı ve temizliği de uzun ömürlü kullanım için son derece önemlidir. Mermer yüzeyler her ne kadar dayanıklı bir yapıya sahip olsa da yağ, asit gibi ürünlerin mermer yüzeylerde uzun süre kalması aşınmaya sebep olabiliyor. Bu yüzden de günlük rutin bir temizleme işlemi yüzeyin parlak görünüme sahip olması için yeterli olmakla birlikte büyük bir ihtiyaçtır.

Mermer Yüzeyin Aşınması

Mermer masaların ve diğer yüzeylerin aşınması kolay değildir. Fakat bunun imkânsız olduğunu da söyleyemeyiz. Yani kullanımla birlikte bu tarz istenmeyen durumlarla karşılaşmak mümkün olabiliyor. İçecek, yağ, asit gibi yüzeyde kir yapacak birçok ürün uzun süreli olarak yüzeyde kaldığında kalıcı hasarlar oluşabiliyor. Eskime, aşınma ve görünüm bozukluğu gibi durumlardan en işi şekilde korumak için mermer yüzeyleri belirli bir rutinle temizlemenizde fayda var.

Mermer yüzeylerin temizlenme noktasında sağladığı kolaylıklar aşınma sebeplerini de önleyici bir niteliğe sahiptir. Yani basit bir temizlik işlemleriyle aşınma problemlerini kolaylıkla önleyebilirsiniz. Fakat olası bir aşınma problemiyle karşılaştığınızda da üzülmeyin. Bunun için yapabileceğiniz alternatif yöntemler de var. Bunun için mermer yüzeylerin tamiri ve onarımı ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.