Neden Mermer Tercih Edilir?

12 yıllık satış tecrübemle müşterilerime neden mermer kullanmaları gerektiğini bir çok kez anlattım. Bugün ise bu makalede sizlere mermer tercihinin ne derece doğru olduğunu anlatmaya çalışacağım.

Mermer denince bir çok doğal taşı kapsayan bir kelime gelir herkesin aklına ancak taşlar bir çok dalda ayrılmıştır. Doğanın bize sunduğu bu güzelliğin diğerlerinden farklı olmasının esas sebebi içindeki kimyasal bileşenlerdir aslında. Metomorfizma olayı sonucu kristalleşmenin bileşimi olan mermerin ülkemizde birçok yatağı bulunmaktadır. Dünya’da 7.sırada Türkiye üretim miktari ile göze çarpmaktadır. Mermerin değişik kesimle biçimleri olduğu gibi parlatma, kenar kırma ve benzeri şekillerde müşteriye sunumu yapılmaktadır. Mekanların genelde zeminleri olmak üzere duvar ya da diğer bölümlerinde de mermer kullanılmaktadır. İlk kullanımından bugüne birçok yapıda mermer yerini almıştır. Tarihi binalar, saraylar, hatta günümüzde mezar taşları ve etrafları bile mermerden yapılmaktadır. Dayanıklılığı, kalitesi ve herşeyden önce göze hitap edişi mermerin tercih edilme sebeblerinin başında gelir.

Günümüzde projelerin maliyetini düşürmek amaçlı porselen, seramik hatta yapay mermer bile kullanılır ancak mermer daha ilk bakıldığında gözle görülebilir bir fark yaratmaktadır. Bu doğal taşlar arasında adından kalite ile bahsettiren mermeri diğerlerinden esas ayıran özelliklerinden biri ise yoğunluğudur bir diğer adı ile denstir.

Mermerin yoğunluğu aynı zamanda onu daha sert ve kaliteli kılandır diğer doğal taşlara nazaran. Yoğunluğun kattığı kalite ve d

ayanıklılık, müşterilerimize neden bu doğal güzelliği tercih etmelerinin gerektiği anlatırken kullandığımız en önemli araçlardandır.

Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan mermer yatakları daha öncede belirttiğim gibi ülkemizin ilk sırada yer alan ihracat sektörlerinden biridir.

Yalnızca bina inşaatları yada bina dekorasyonlarında değil aynı zamanda heykelcilikte de bir çok eserde tercih edilmiştir. Ayrıca hediyelik eşyalarda da bir çok mermer ürününe rastlanabilir.

Evinizin, iş yerinizin ya da projelerinizin gözbebeği olan mermer hiç düşünmeden alışveriş yapacağınız bir doğaltaşdır.

Kesimi, boyu, ölçüsü, tipi, rengi ve daha birçok farklılığı ile mermer hayatınızın bir parçası olmak için yeraltından çıkarılıp, fabrika ve atölyelerde işlenip piyasaya sürülmektedir.