Traverten Havuz Kenarı Taş Kaplama

Tatil alanlarımızın vazgeçilmezi havuzların tasarlanması ve inşa edilmesinde taş kaplama yöntemlerinin önemi hayati değere sahiptir. Görünüm, hareket, havuzla uyum gibi pek çok detay taş kaplama sürecinde dikkate alınmaktadır. Havuzla havuzun bulunduğu alanın uyumu en iyi şekilde sağlanmaya çalışılmaktadır. Traverten bu anlamda oldukça kullanışlı taş modellerindendir. Havuzların kenarlarında da sıklıkla traverten modelleri tercih edilmektedir.

Yaz mevsiminin vazgeçilmez eğlencesi havuzların tasarım sürecinde önemli bir yapıya sahip olan doğal taşlar kullanım alanlarına göre farklı çeşit ve modellerde de bulunabilmektedir. Tatillerin vazgeçilmez eğlencesi havuzlar en ince ayrıntıya kadar dikkat edilerek inşa edilmektedir. Havuz kenarında yer alan taşlar ve mermerlerin görünüme olan katkısının yanında insanlara rahat bir hareket ortamı sağlayabileceği de unutulmamalıdır.

Traverten

traverten
traverten

Traverten çeşitleri son zamanlarda yüzme havuzlarının vazgeçilmezleri olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Havuzların şık bir görünüme sahip olabilmesi ve çevrenin de havuzla uyumunu sağlayabilmesi açısından yaratılan güzel izlenimin önemli bir kısmında travertenlerin etkisi bulunmaktadır. Travertenlerin kaymaz, çatlamaz ve bozulmayan yapısı havuzlarda rahat bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Villa havuzları, açık ve kapalı yüzme havuzları gibi pek çok havuz ortamında bu doğal taşları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Üstelik travertenleri farklı stillerde ve yöntemlerde de kullanabilmeniz mümkündür. French patern döşeme, antik tarzda gibi farklı yöntemler travertenler için alternatif yöntemlerdir.

Havuz Kenarları

TOSCANA REMODEL TRAVERTINE POOL COPINGS 12X12

Travertenin havuzlu alanlarda sıkça kullanılması traverten kayaçların sağlamış olduğu avantajlardan kaynaklanmaktadır. Pek çok farklı renk, biçim ve modelde bulunabilen traverten çeşitleri havuzların güzel bir görünüme kavuşmasında önemli etkiye sahiptir. Yaşam alanlarınızın dekorasyonu için oldukça kullanışlı olan travertenlerin insanların yaratıcılığıyla birlikte daha geniş bir kullanım alanına sahip olacağı da bilinmektedir.

Sıcak yaz mevsiminin üzerimizde oluşturduğu buhranı en iyi şekilde atabileceğimiz havuzların traverten kenarlara sahip olması rahat hareket edebilmemiz için bizlere oldukça elverişli bir ortam sunacaktır. Böylelikle düşmeden, rahat bir şekilde havuz kenarlarında hareket edebilmek mümkün hale gelecektir. Hem havuzun görünümüne de katkı sunan travertenler aslında oldukça geniş çaplı amaçlarla kullanılabilmektedir.

Havuz kaplama işlemlerinde ergonomi, tasarruf, şıklık gibi istenilen bütün unsurları bir araya getiren traverten modelleri sitemizde çeşitlendirilerek sunulmuştur. Travertenlerin sahip olduğu görünümlerinin havuzlara yansıması da doğal güzelliğin en ihtişamlı örneklerini oluşturuyor. Sizlerde yaşam alanlarınızı zenginleştirmek ve daha kullanışlı hale getirmek için traverten modellerini yaşam alanlarınızın dekorasyonunda kullanabilirsiniz.